product image
product image preview
product image preview
product image preview
product image preview
product image preview
product image preview
product image preview

Welch's Fruit Snacks, Bulk Variety Pack with Mixed Fruit, Superfruit Mix, Island Fruits, Gluten Free, Bulk Pack, 2.25 oz (Pack of 16)

21.85

Other platform prices

Welch's Fruit Snacks, Bulk Variety Pack with Mixed Fruit, Superfruit Mix, Island Fruits, Gluten Free, Bulk Pack, 2.25 oz (Pack of 16)

4.6

700+ bought in past month

Highest ranking 101

9 comments

$21.85

Other platform prices

Related products

Reviews From
avatar

T. ProctorReviewed in the United States on April 27, 2025

Kids love. Cheaper than vending machine snacks each day.

avatar

CathyReviewed in the United States on April 19, 2025

Very good, good price buying inbulk

avatar

DonnaReviewed in the United States on November 11, 2024

I love these fruity snacks. I actually keep them at my bedside so I can pop one in my mouth when I wake up thirsty. I am on a fluid restriction, so they fill the bill!!

avatar

Liz CReviewed in the United States on March 11, 2023

This is a pretty reasonable snack for the price/quantity. I love that this variety came with multiple flavors I can switch back and forth between. Little disappointed with the portion size cause I’ll be snacking on them, look down and they’re gone. It’s a shame, but I get these for myself so I can just open up another bag if I want! Definitely recommend to anyone.

avatar

JayReviewed in the United States on June 1, 2022

Arrived on time. Two issues, the bags are super light... imo lighter than if you bought at the store. I see a few other reviews have mentioned this. That's on the manufacturer. My other gripe is that they sent all the fruit snacks in like a bag, not the pictured cardboard box, so for containment purposes I had to put all the snack bags in a ziploc. That's on the warehouse this came from. Otherwise all good... nice treat, love Welch's.

avatar

TikaReviewed in the United States on March 21, 2023

I was looking at a 22 pack and hit compare. Found this one $1 cheaper only to realize after receiving it I only got 16 packs. Pay attention to count changes when comparing.

avatar

AnenaReviewed in the United States on February 11, 2022

I decided to go ahead and purchase even though some of the reviews weren’t that great The flavor for the ones that I like her really good ones that I didn’t like I just came to my son and his girlfriend and they love them I would literally purchase again that’s good they were and they were so much in the package

avatar

Sheryl KruegerReviewed in the United States on October 12, 2022

I love taking these as treats for my grandkids. They aren’t messy on the fingers or in the car. The kids say they are always fresh and bursting with flavor. P.S. Their parents and I love them too!!

avatar

Brenda - HagersvilleReviewed in Canada on November 20, 2024

16 packages cost more to ship than the purchase of the product. Outrageous. Product is very good but hard to find.